Tanie strony www – Czy warto oszczędzać?

Wstęp: "Krótki wpis na temat sugerowanych cen stron internetowych. Jeśli nie wiesz ile powinieneś/powinnaś zapłacić - sprawdź czy nie przepłacasz?"

Czego dowiesz się z tego wpisu?

Tanie strony www czyli o jakich pieniądzach mowa?

Jak tu nie zwariować?

Oczywiście każdy ma prawo wyceniać swoją pracę jak chce. Tanie strony www wcale nie oznacza, że muszą być złe (przynajmniej nie powinny być). Są jednak pewne ograniczenia. Osoby, które zaczynają interesować się tematem posiadania strony internetowej stają przed dość trudnym zadaniem jakim jest – znalezienie zaufanej osoby bądź firmy, która pomoże stworzyć pierwszą stronę. W gąszczu ogłoszeń i ofert można dostać przysłowiowego “fioła”. Ceny na portalach aukcyjnych zaczynają się już od 150 zł. Dla odmiany – oferty software house-ów często przebijają te oferty 100-krotnie. I jak tu nie zwariować?

Widełki cenowe na początek

Tanie strony www to pojęcie względne. Zanim zaczniesz liczyć miliony jakie przyniesie Ci posiadanie własnej witryny – skup się na kontrolowaniu kosztów. Ustal budżet jakim dysponujesz. Przy obecnych warunkach jakie panują na rynku w Polsce, Twój budżet nie powinien przekraczać tysiąca złotych. To odpowiednio dużo żeby stworzyć rdzeń strony z podstawową treścią jaka przy Twoim osobistym zaangażowaniu w promocję powinna zacząć przynosić dochód. Tysiąc złotych to takie minimum na dobry start.

Co składa się na cenę strony www?

Na cenę strony www składa się wiele czynników. Od kosztu “wynajmu biura w centrum stolicy” po cenę serwera oraz domeny. Czy tak powinno być? Otóż – przy mojej koncepcji powstawania biznesu internetowego – wcale nie. Oczywiście stronę trzeba gdzieś utrzymywać i mieć do niej dostęp dzięki domenie natomiast jest wiele firm działających w systemie rozproszonym – między innymi moja – które obniżając koszty swojej działalności – obniżają ceny swoich usług. Według mnie na cenę taniej strony www powinny składać się tylko:

  • koszt miejsca na serwerze współdzielonymu mnie 79 zł rocznie (pierwszy rok za darmo)
  • koszt wykupu i utrzymania domenyw mojej firmie to ok. 80 – 130 zł rocznie (preferencyjne stawki za pierwszy rok)
  • koszt stworzenia strony wwwu mnie od 500 zł netto w zależności od złożoności projektu
  • koszt wstępnej promocji w pierwszym rokuok. 300 zł

Interesuje Cię współpraca? Zamów rozmowę z naszym doradcą.

[ameliabooking]

Tanie strony www – rozwój w kolejnych latach

Jak nie popełnić błędów i uniknąć bezsensownych kosztów?

Twoja pierwsza strona powinna być projektowana z myślą o rozwoju. Dlaczego? Otóż dlatego, że w miarę rozwoju Twojego biznesu będą rosły potrzeby związane z marketingiem internetowym. Żeby ustrzec się tego, że np. za rok trzeba będzie zupełnie zmienić oprogramowanie na którym została zbudowana Twoja strona – warto od razu postawić na sprawdzone rozwiązanie.

Tanie strony www dające możliwość rozwoju

Tak jak pisałem wcześniej – “Tanie strony www wcale nie muszą być złe”. Trzeba tylko pomyśleć o tym żeby już na początku nie zrobić błędu i się po prostu nie zablokować na rozwój – to bardzo ważne. Dlatego, bazą wszystkich naszych stron internetowych jest platforma WordPress. Jest to oprogramowanie open source, które umożliwia stworzenie małej strony, ale również i bardzo złożonych stron.

Przykładowe strony oparte o platformę WordPress

Jak widać – z WordPress korzystają największe firmy na świecie. Strona wordpress.org również działa na WordPress – ie 🙂

Oceń tą stronę!
[Wynik: 1 Średnio: 5]

AUTOR WPISU

Profesjonalnie zajmiemy się Twoim pomysłem. Skontaktuj się jeżeli chcesz osiągnąć sukces.